wing-preload
Zaloguj się za pomocą Steam

Zatrzymać wojnę

Kto rozpoczął wojnę na Ukrainie?

Odpowiedź na pytanie, kto rozpoczął wojnę na Ukrainie, można znaleźć na każdym platformie politycznej. I niestety nie zawsze jest to jednoznaczne. Jesteśmy głęboko przekonani, że rosyjski prezydent rozpoczął działania wojenne na terytorium kraju. Jego poglądy i przekonania pozwoliły mu rozpętać wojnę, nie myśląc o zrujnowanym życiu.

Jedna z czołowych armii świata okazała się niekompetentna, ale to nie powstrzymało rosyjskiego wodza. Kontynuuje swoje próby osiągnięcia tego, czego chce, terroryzując ludność cywilną Ukrainy. Jednocześnie raz po raz ogłaszane są nowe cele. Słyszeliśmy już np. o ochronie Donbasu, „denazyfikacji”; kraju i jego demilitaryzację. Nikt nie wie, ile jeszcze nowych celów zostanie postawionych. Jednak utrzymujące się zmiany perspektywy wskazują jedynie, że Rosja nie ma jasnych celów, a jej żołnierze zostaną wymordowani. I podczas gdy wojska rosyjskie wybierają własną drogę, Ukraińcy muszą bronić swojej ojczyzny ze wszystkich sił i wysiłków. Co tragiczne, często robią to kosztem własnego życia.

Jak kraj terrorystyczny walczy na terytorium Ukrainy?

24 lutego 2022 roku wydarzyła się niewyobrażalna katastrofa – wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę. Agresor przeprowadził ataki rakietowe, które zszokowały niewinną ludność. Dowództwo ukraińskie utworzyło silną obronę na czołowych kierunkach, aby zapobiec nacieraniu jednostek wroga przez kraj.

Aby wykonać swoje zadania, Rosja rozmieściła lądowy sprzęt wojskowy. Jednocześnie przeprowadzał ataki powietrzne. W tym samym czasie prezydent Rosji Władimir Putin zrzucił odpowiedzialność za rozlew krwi na ukraińskie przywództwo.

Naloty rakietowe i bombowe na lotniska, a także walki w pobliżu elektrowni atomowej w Czarnobylu były początkiem strasznych wydarzeń. Od tego czasu Rosja nadal była aktywna, co jest przyczyną regularnego wydawania alarmów przeciwlotniczych. Tysiące cywilów zostało pochowanych pod gruzami budynków lub zginęło w wyniku wybuchów w obiektach publicznych. Nie można ich o nic obwiniać, lecz stali się kartą przetargową w grze rosyjskiego prezydenta. Dziesiątki tysięcy ukraińskich żołnierzy, którzy bronili swoich ziem, nigdy nie wrócą do domu. Trudno sobie wyobrazić, ilu z nich zostało okaleczonych po prostu z powodu kaprysu jednego władcy.

Jakie zbrodnie wojenne popełnia Rosja na terytorium Ukrainy?

Zaobserwowano i udowodniono wiele epizodów zbrodni wojennych popełnionych przez Rosję. Państwo-agresor dokonuje eksterminacji ludności Ukrainy na masową skalę poprzez:

  1. Ostrzał obszarów mieszkalnych masową bronią. Dotyczy to amunicji kasetowej, a także wielokrotnych wyrzutni rakiet. Jednocześnie nie można mówić o uderzeniach przypadkowych, gdyż w pobliżu zniszczonych celów nie znajdują się żadne obiekty wojskowe. Najbardziej przerażające wydarzenia to strajki na stacji kolejowej Kramatorsk i Teatrze Mariupolskim.
  2. Grabieże ukraińskich domów mieszkalnych, fabryk i zakładów. Dowodem sprawy jest przechwycenie żołnierzy rosyjskich. rozmowy telefoniczne.
  3. Masowe mordy na ludności cywilnej podczas wycofywania wojsk rosyjskich z miast Ukrainy. Świadczy o tym masakra w Buczy.
  4. Porwania i morderstwa ludności cywilnej na terytoriach znajdujących się pod kontrolą Rosji. Na terytoriach okupowanych zaginęli na przykład urzędnicy, dziennikarze i zwykli mieszkańcy.
  5. Znęcanie się nad jeńcami wojennymi, w tym tortury i wyroki śmierci.

Istotną kwestią jest także wyczerpanie się ukraińskiej ludności cywilnej w czasie wojny wskutek celowego ograniczania dostępu do leków, żywności, wody, ciepła i energii elektrycznej. Prowadzi to do katastrofy humanitarnej, która dotyka wszystkich mieszkańców kraju, a zwłaszcza młodsze pokolenie, które pilnie potrzebuje zbilansowanej diety.

Jak pomóc Ukrainie pokonać najeźdźcę?

Pomóżmy Ukrainie wspólnie pokonać agresora. Istnieją specjalne organizacje i indywidualni przedstawiciele w kraju i poza nim, którzy zbierają fundusze na ważne cele, takie jak:

  • wspieranie potencjału obronnego Ukrainy;
  • udzielanie pomocy medycznej;
  • ustalanie stanowisk humanitarnych;
  • renowacja zniszczonych obiektów;
  • wkład w edukację i naukę.

Prosimy o zrozumienie, że nawet najmniejszy wkład może być ogniwem, które otworzy drzwi do większych zwycięstw. Jeśli wszyscy troskliwi obywatele naszej Planety zapewnią taką pomoc, Ukraina będzie mogła aktywnie stawić czoła wrogowi. Ludności cywilnej należy zapewnić środki niezbędne do godnego życia, a dzieci powinny mieć możliwość uczęszczania do przedszkoli i szkół. Proszę nie ignorować tragedii, przed którą stoi Ukraina, sprawdzone fundusze, którym możesz zaufać:

Ok